Filozoficzne refleksje z Krzysztofem Gosikiem

Medycyna, chemia czy nauki biologiczne?

 Medycyna, chemia czy nauki biologiczne sprawdź co w tym roku cieszyło się największą popularnością wśród przyszłych studentów w Lublinie

Wyniki matur za nami, także przyszła teraz pora na weryfikację uzyskanych wyników z resztą uczniów. 

Czy były one wystarczające, żeby dostać się na wymarzone studia czy raczej trzeba będzie się obejść smakiem. Większość lubelskich Uczelni ogłosiła już swoje wstępne wyniki w postaci list rankingowych oraz harmonogramy składania dokumentów a także listy kandydatów rezerwowych. 

Jesteście ciekawi jaki był najczęściej wybierany kierunek w tym roku? A może chcecie sprawdzić ile osób trzeba było pokonać, żeby dostać się na wybrany kierunek? I oczywiście ile punktów miała ostatnia zakwalifikowana osoba?

Odpowiedzi na te nurtujące pytania przedstawiamy poniżej.

 

*Wszystkie przedstawione dane to wyniki wstępne dostępne na stronie uczelni lub wywieszonych listach rankingowych. Prezentowane dane mogą ulec zmianie.

 

Wstępne wyniki w komunikacie prasowym podał również uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, w którym czytamy:

6000 kandydatów zarejestrowało się na studia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w tegorocznej rekrutacji.  Ogółem na I roku studiów stacjonarnych przygotowano 1810 miejsc. O jedno miejsce na studia ubiegały się średnio 3 osoby.
Obecnie trwa składanie dokumentów przez osoby zakwalifikowane na studia. Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne czekają na dokumenty do 18 lipca 2018 r. (..)

Do 14 sierpnia 2018  trwa nabór na studia niestacjonarne na kierunek weterynaria.

Na kierunki, na których nie wypełniono dostępnych limitów przyjęć, zostanie wkrótce ogłoszony drugi nabór – będzie on trwał do 17 września 2018.”

Zostały upublicznione również informacje związane z najczęściej wybieranymi kierunkami na UP oraz liczba osób ubiegających się na 1 miejsce:

 

Źródła: 

  1. http://www.up.lublin.pl/media/?form=default&rid=15505
  2. http://www.wynikirekrutacji.umlub.pl/
  3. Listy rankingowe publikowane na uczelniach.
Możliwość komentowania Medycyna, chemia czy nauki biologiczne? została wyłączona
error: Zawartość nie możliwa do skopiowania ;)